میزان مصرف برق کولر گازی چقدر است؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (امتیاز دهید)
Loading...

میزان مصرف برق کولر گازی چقدر است؟

امروزه استفاده از کولر در فصول گرم تبدیل به مهم ترین بخش زندگی افراد شده است. این وسیله ی کاربردی گرمای طاقت فرسای تابستان را قابل تحمل تر می کند. تقریبا بیش از 70 درصد مردم از کولر استفاده می کنند.

اصلی ترین شاخصی که هنگام خرید کولر گازی باید از آن اطلاع داشته باشید میزان مصرف برق آن است. در این مطلب قصد داریم چگونگی میزان مصرف برق کولر گازی را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

آیا کولر گازی برق زیادی مصرف می کند؟

مهم ترین عامل تعیین کننده ی میزان مصرف برق کولر گازی، نوع کولر ، گرمای هوا و مدت زمان استفاده از آن است. کولرهای گازی دو نوع هستند:

1)کولر گازی T1 این کولر معمولا در مناطقی که دارای آب و هوای معتدل هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

2)کولر گازی  T3 این دسته قدرت بیشتری دارند از این رو بیشتر در مناطق گرم و خشک مناسب است.

به طور کلی به ازای افزایش هر درجه دمای هوا میزان مصرف برق حدودا 500 تا 700 مگاوات افزایش می یابد. کولرهای آبی تقریبا 5 برابر کمتر از کولرهای گازی برق مصرف می کنند. نکته ی قابل تامل این است که این میزان در کولرهای گازی مستهلک به 8 الی 9 برابر می رسد. در صورتی که از این دسته استفاده می کنید  منتظر مبالغ سنگین قبض برق باشید.

چگونه مصرف برق کولر گازی را کاهش دهیم:

قبل از خرید کولرگازی از دارا بودن  برچسب انرژی با درجه A  یا درجه B اطمینان حاصل کنید. هر وسیله ی برقی که این برچسب را داشته باشد کارایی بیشتر و مصرف برق کمتری نسبت به سایرین دارد.

از جمله راه های دیگری که باعث کاهش مصرف برق می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.سرویس کردن کولر قبل از راه اندازی آن

2.استفاده از سایبان کولر

3.قرار دادن آن در مسیر باد

و…

کولر گازی

کولر گازی 24000 چقدر برق مصرف می کند؟

با توجه به نکات ذکر شده فرض را بر این می گیریم که مصرف برق در هر ساعت حدودا 600 مگاوات است. برای اینکه بتوانیم به صورت دقیق میزان مصرف برق را محاسبه کنیم باید مشخصات آن را از روی کولر یاداشت کنیم و چند فرمول زیر را مورد استفاده قرار دهیم.

ابتدا مشخصات کولر که روی آن درج شده را پیدا کرده و مراحل زیر را انجام دهید.

در نگاه اول با دو حرف بزرگ انگلیسی مواجه می شوید سپس دو عدد را در کنار مدل دستگاه را مشاهده خواهید کرد.

چند نمونه از مشخصات کولرهای گازی:

AR13FC4UAEB، AR26FC6UAEB ، AR16FC2UAEB

برای اینکه میزان مصرف برق 24000 را محاسبه کنیم دو عدد ابتدایی را در 1000 ضرب کرده و نتیجه را یاداشت کنید. نتیجه BTU شماست.

در مرحله ی بعدی BUT را بر ۱۲۰۰۰(یک TON)  تقسیم می کنیم. این کار باعث تبدیل مقدار BTU  به TON می شود.

حال اگر عدد به دست آمده را در ۱۲۰۰ ضرب کنیم  میزان برق مصرفی به وات مشخص خواهد شد. در صورتی که این عدد به ۱۰۰ تقسیم شود  برق مصرفی به کیلو وات نمایان می شود. در نهایت  روی قبض برق عددی با عنوان کیلو وات در ساعت  را در کیلو وات ضرب کنيد تا به راحتی میزان مصرف برق کولر گازی خود را با توجه به ساعت هایی که مورد استفاده قرار گرفته است به دست آورید.

کولر گازی

بهترین روش برای کاهش برق مصرفی کولر گازی:

در مطالب ذکر شده چند مورد از روش های کاهش مصرف برق کولر گازی را ذکر کردیم که مهم ترین آن ها استفاده از سایبان کولر است. این وسیله ی کاربردی از گرم شدن بیش از حد بدنه ی کولر گازی پیشگیری می کند و باعث افزایش طول عمر کولر،افزایش خنکی و کاهش مصرف برق می شود‌.

تهران سایبان سالیان زیادی است که در زمینه ی تولید و عرضه انواع سایبان کولر گازی و آبی فعالیت می کند. این مجموعه عنوان مخترع سایبان کولر را به خود اختصاص داده است. شما عزیزان می توانید جهت حفظ سلامت کولر گازی خود و پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی و همچنین کاهش مصرف برق، سایبان کولر مد نظرتان را در فروشگاه اینترنتی تهران سایبان تهیه کرده و از  ضمانت گارانتی 3 ساله ی محصولات تهران سایبان بهره مند شوید. این مزیت نشان دهنده ی اهمیت رضایتمندی شما و اطمینان از کیفیت محصولات ماست. رفاه و رضایت مشتری از اولویت های اصلی این مجموعه است به همین دلیل ارسال به سراسر کشور و نصب رایگان از اقصی نقاط کشور را مد نظر قرار داده ایم.