8 تفاوت سایبان تهران سایبان با شیروانی و برزنت

تفاوت سایبان تهران سایبان با سایر سایبان ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5,00 از 5)
Loading...

چرا بهتر است از سایبان برای کولر استفاده کنیم؟

ما انسانها معمولا دنبال استفاده بهتر و بیشتر از وسیله ای که خریداری کرده ایم هستیم. و برای استفاده هر چه بهتر از وسایلمان باید یک سری مراقبت هایی هم داشته باشیم. برای مراقبت بیشتر از کولرتان باید از سایبان تهران سایبان استفاده کنید تا عمر کولر بالا برود و بهترین استفاده را از آن داشته باشید.

استفاده از سایبان کولر مزیت های زیادی دارد مثل:

1-سایبان سایه ای روی کولر ایجاد می کند که جلوی تابش مستقیم نور خورشید را می گیرد.  همچنین فضای اطراف کولر را خنک می کند. اجازه گرم شدن به قطعات داخلی و خارجی نمی دهد و باعث صرفه جویی در انرژی می شود.

2- طول عمر وسایل برقی در فضای خنک بسیار بیشتر از فضای گرم است. زیرا در فضای گرم موتور و قطعات داغ می کند و ممکن است بسوزد ولی اگر در جای خنکی باشد داغ نمی شود و هر چقدر هم کار کند باز هم خنک می شود. در نتیجه نور و گرما باعث کاهش عمر و استهلاک قطعات می شوند. کمکی که سایبان در این قسمت می کند این است که با خنک کردن فضای اطراف کولر اجازه داغ شدن به موتور و قطعات کولر نمی دهد.

3- با افزایش میزان خنکی و کیفیت باد کولر مصرف کننده تایم کمتری کولر روشن می کند. چون فضای داخلی خانه خنک تر می شود. این موضوع هم باعث می شود برق و انرژی کمتری استفاده شود. و باعث تبخیر کمتر آب می شود که اگر آب تبخیر نشود در نهایت شوره هم نمی زند.

4-سایبان به عنوان یک عایق از سطوح خارجی کولر محافظت می کند و جلوی برخورد برف و باران با کولر را گرفته و همین محافظت عامل عدم زنگ زدگی و تغییر رنگ کولر می شود.

5- سایبان های تهران سایبان  بدلیل عایق بودن در برابر صدا، جلوی صداهایی مثل تگرگ  و باران را می گیرند. در نهایت آرامشی را به خانه می آورند.

6- سایبان کولر جلوی نشستن برف و باران بر روی کولر را گرفته در نهایت بدنه آن هم عمر بیشتری می کند.

تفاوت سایبان تهران سایبان با شیروانی

1-سایبان باید به عمر بیشتر کولر کمک کند.

سایبان های تهران سایبان از جنس پلاستیک دو لایه است به نسبت شیروانی بهتر است زیرا شیروانی زمانی که آفتاب بخورد، داغ می شود و گرمایش را به کولر هم منتقل کرده و کولر را داغ تر می کند. این امر باعث داغ شدن و سوختن موتور کولر می شود. اما استفاده از این جنس علاوه بر این که خودش داغ نمی شود و رسانای گرما نیست .همچنین دو طرف سایبان ضد اشعه است و جلوی اشعه خورشید را می گیرد.

2-سایبان باید به خنک شدن هوای اطراف کولر کمک کند .

شیروانی نه تنها کمکی به خنکی هوا  نمی کند بلکه باعث گرم شدن می شود و چون هوای اطراف کولر را گرم می کند کولر هم باد گرم تری را وارد ساختمان می کند. وعلاوه بر تمامی مشکلاتی که پیش می آید. زمان بیشتری هم باید کولر کار کند وباعث کمتر شدن طول عمرکولر می شود. زیرا در بالا گفتیم وسایل الکتریکی در جا های خنک ماندگاری بالاتری دارند.

3-سایبان کولر باید کم کننده هزینه ها ومصرف انرژی باشد.

استفاده از شیروانی همانطور که گفته شد به دلیل گرمایی که منتشر می کند هزینه را بالا می برد.هم از این نظر که زمانی که اطراف گرم می شود آب داخل کولر تبخیر خواهد شد. همچنین برق بیشتری را هم مصرف می کند. ولی سایبان های تهران سایبان به خاطر ضد اشعه و عایق بودن و اینکه نور و گرمای خورشید را بر می گرداند جلوی گرما و تبخیر شدن آب و مصرف برق زیاد را می گیرد.

4-فنری بودن این سایبان ها

سایبان های تهران سایبان به دلیل حالت فنری ای که دارد در برابر وزش باد مقاوم است و نمی شکند. ولی در مقابل اگر از شیروانی استفاده کنید امکان این که کنده شود زیاد است. اگر شیروانی شما کنده شود بدلیل سطح صاف همراه باد می شود. شیروانی بسیار بُرنده است و اگر توسط باد به شخصی برخورد کند بدلیل سرعت و برندگی بالا ممکن است فوتی بر جای بگذارد.

5-عایق صدا

شیروانی عایق صدا نیست و زمانی که برف ، باران و تگرگ به آن می خورد صدای مهیبی را تولید می کند در حالتی که اگر سایبان از جنس پلاستیک باشد صدای کمتری تولید می شود اما سایبان های تهران سایبان عایق صدا است و جلوی صدا را به طور کامل می گیرد.

6-جنس پایه

جنس پایه سایبان های تهران سایبان پلیمری است و مقاومت بسیار بالایی در مقابل باد و طوفان دارد.

7- شکل سایبان

این سایبان ها به خاطر حالت خمیده ای که دارد. باران برف و هیچ چیز روی آن نمی ماند که یخ بزند ولی روی شیروانی به خاطر صاف بودن می ماند.

8-وزن سایبان

سایبان هر چقدر کم وزن تر باشد به نفع کولرتان می شود. این سایبان ها بدلیل استفاده از پلاستیک و پایه های پلیمری وزن زیادی به کولر وارد نمی کند.ولی استفاده از سایبان های سنگین ممکن است آسیب به کولرتان بزند.

تفاوت سایبان تهران سایبان با سایبان های برزنتی

پارچه های برزنتی امکان آبرفت دارد و ممکن است زمانی که باران می آید. این پارچه ها خیس شوند و بعد از خشک شدن آبرفت داشته و سایبان برای کولر کوچک شود . همچنین این سایبان ها را باید بسیار محکم کنید  تا به هنگام باد و طوفان کنده نشوند اما سایبان های تهران سایبان بدلیل پلیمری بودن پایه ها امکان کنده شدن ندارد .

پارچه های برزنتی با برخورد جسم تیز پاره می شوند اما برای سایبان های پلاستیکی اتفاقی نمی افتد.

همچنین سایبان های برزنتی وادادگی زیادی دارند. این سایبان ها در برابر سایبان های پلاستیکی از مقاومت کمتری برخوردارند.

این سایبان ها در برابر باد مقاومت پایینی دارند و هنگام وزش باد به دیواره های کولر می چسبند و کولر نمیتواند نفس بکشد. نفس نکشیدن کولر آسیب جدی ای به کولر وارد کرده و حتی ممکن است موتور کولر را بسوزاند.

سایبان خوب چه سایبانی است؟

  • سایبان خوب باید ضد آب و ضخیم باشد.
  • مقاوم در برابر باد باشد و با کوچکترین باد کنده و ازبین نرود.
  • اندازه سایبان باید مناسب باشد و دورتا دور کولر را بگیرد.
  • قابلیت شستشو و تمیزی داشته باشد .
  • جنس سایبان باید فنری باشد
  • سایبان باید ضد اشعه خورشید باشد.
  • چون در جاهای خاصی نصب می شود بهتر است نصب آن ساده باشد.